Blog

Rozjet se to dá kdekolivPořádná jízda Rozjet se to dá kdekoliv

    Občas se stává, že narazíme na něco, čemu vůbec nerozumíme a bohužel se nám ani později nedaří zjistit o co šlo. Takovýmhle způsobem jsme narazili na průvod tanečníků limbo, nebo co to bylo. Normálně po čtyřproudové sinici jede auto s papírovým drakem na střeše, za ním partička rozjetých baleťáků a konvoj uzavírá povoz s gigantickou reprosoustavou. Jakmile se k nim přiblížím jsem ihned vtažen do děje a okamžitě dostávám panáka rýžové whiskey, kterou do mě nalejou i přes protesty že řídím. Jediné, co jsem se dozvěděl, bylo to že se takhle přesouvají do chrámu. Vzhledem k jejich rychlosti na to nemáme dost času :o)

Výzdoba schodiště má zajímavou atmosféruKvětinová výzdoba Výzdoba schodiště má zajímavou atmosféru

O nějakých pár kilometrů dále je jeskyně s obřím Buddhou ve vchodu. Cesta po schodech k němu je lemována ručně dělanými květy. Působí to opravdu zajímavým dojmem. Nikde jinde jsme na nic podobného nenarazili a tak máme v hlavě další nezodpovězenou otázku.

Další den se dostáváme k vodopádu. Je tady dost naplaveného dříví. A protože jsme v poslední době měli až moc nevysvětlených zvyků, tak rozjíždíme jeden český: vynášení Morany. Tenhle zvyk už několik let oživujeme u kamarádů na chalupě a tak ho máme krásně nacvičený. Plavíme mezi ostrůvky jednu větší kládu a při přeskakování z kamene na kámen a postrkování kmínku zpíváme:"Smrt plave po vodě, nový léto k nám jde, buďte báby veselý, že jsme vám smrt vynesli". Oproti chaloupce to má nesmírnou výhodu, že se Morana nakonec rozmázne o kámen po pádu z 10ti metrového vodopádu. Další novinkou je, že je tohle zakončení doprovázené z naší strany vítězným pokřikem domorodých lovců hlav. Je jisté, že tahle Morana se už nevrátí :o) Několik místních nechápavě přihlíží. Teď mají zase oni o čem přemýšlet.

Naše Morana dostává zabratPlaveníčko Naše Morana dostává zabrat
Po pádu do téhle hloubky nemá Morana šanci. Uáááááá.Osudový vodopád Po pádu do téhle hloubky nemá Morana šanci. Uáááááá.

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Odběr novinek

Souhlasím se zasíláním novinek