Blog

Ve spletitých uličkách batůžkářské čtvrti objevíte lecosTajemná zákoutí Dillí Ve spletitých uličkách batůžkářské čtvrti objevíte lecos

    S příjezdem do Dillí nás čeká nepříjemné překvapení. Chystá se oslava dne nezávislosti a ve městě panují zvýšená bezpečnostní opatření. Nějaká chytrá hlava vymyslela, že všechny parkoviště musí být den před oslavami prázdná.  Do oslav zbývají ještě 4 dny, ale stejně už nás nechtějí s tukanem ustájit, protože tam máme plynové bomby. Problém se stává ještě zapeklitějším ve chvíli, kdy táhnu bombu do hotelu. To je zakázané, můžou dostat pokutu až 60 tisíc. Objíždíme několik parkovišť a i když nás někde vpouštějí, tak najednou bez vysvětlení chtějí abysme odjeli. Nechali bysme tukana klidně i na ulici, ale většina míst je buď přímo parkoviště, nebo zákaz parkování. S tím, že nevíme jak moc to tu policie řeší to riskovat nechceme. Kolem 11té večer se nám poštěstilo a necháváme tukana na parkovišti.

Zvědavost vyhrála nad stydlivostí a paní přišla na pokecCopak se to děje? Zvědavost vyhrála nad stydlivostí a paní přišla na pokec

    Další den jsme na ambasádě a najednou telefonát z parkoviště, že máme hned přijít. Co jako, jsme přes půl města daleko. Když jsme odpoledne přijeli, tak byli kluci tajemný jak hrad v Karpatech a pořád něco řešili. Nakonec nám ukázali, kam máme tuka přeparkovat. V 7 večer další telefonát. Prej si tukana máme odvýzt. To nemohli říct předtím?! Na místě nám říkají, že je problém s policií, tak říkám, ať je zavolají, že si rád popovídám. Policajti si nás přehazujou jak horkou bramboru. Vyměnily se na nás 3 hlídky a všechny zajímají naše papíry. Chlapíci celou dobu řešili, na co máme bomby. Ale nikoho ani na chvíli nenapadlo, že ty bomby musíme mít nelegálně, protože to jinak pro cizince nejde. Nakonec tam nechávaj jednoho chudáka, kterej to má vyřešit. Problém jsou plynový bomby. Prostě tu nesmí být, máme je odvézt na hotel. To nejde. Tak máme jet tam, co jsme ubytovaný. To bude ten samej problém. To asi jo, ale v jiným okrsku. Chlapík je z toho zoufalej skoro jako my. Říkáme, že tu tukana necháme a bomby odnesem. To ne musíme odjet a bez bomb se můžeme vrátit. Poradil nám i jiné parkoviště.

Staré město je stále plné cyklorikšůStaré město je stále plné cyklorikšů

    Teď nastává další problém - zbavit se bomb. S cenou chci jít na 2000 rupií, což je kousek nad půlku za co jsme jí koupili. Nikdo nemá zájem. Po hodině běhání se podařilo najít chlapíka, který jí za třetinovou cenu vzal. Zaplať pánbůh. Thajskou bombu nikde neprodáme a ještě musíme vypustit zbytek plynu. Nechceme riskovat, že na nás někdo zavolá policajty a tak vypouštíme zbytek plynu za jízdy. Ulice jsou stále plné lidí a udělat to na jednom místě by nemuselo být dobré. Bombu si nakonec vzal jeden opilec. Ráno bude asi hodně koukat :o)

    Na dalším vytipovaném parkovišti je to v pohodě, ale protože je státní, tak musí být na den nezávislosti taky vyklizené. Na 2 dny máme klid.
    Před dnem nezávislosti jsme tukana odvezli, jak jsme slíbili. Nový úkol. Jedeme se zeptat na parkoviště, kde nás nechtěli ubytovat s bombama. Cestou tam se nás chytá nějakej týpek. Všímáme si ho až po zastavení, kdy zaparkuje motorku a spustí:"Můžu vidět vaše pasy?!" Kdo jste? Nic. Jestli mi neukážete pasy, tak zavolám policii. Jak je libo. Policie je tu v mžiku. Chlapík do nich hustí, že je nelegální jezdit po Indii s naším tukanem :o) Kontrola papírů a pak že tady nesmíme parkovat. Bezpečnostní důvody. Zbytek parkoviště vypadá dost plně. Prej máme jet na jiný parkoviště mimo jejich okrsek. Bezva.

Slon budí v ulicích víc pozornosti než my. Aspoň na chvíli máme klidJe jednodušší zaparkovat na ulici slona, než našeho tuktuka  Slon budí v ulicích víc pozornosti než my. Aspoň na chvíli máme klid

    Uvědomělý občan při odchodu z parkoviště přišel k nám a chtěl si potřást rukou. Tak to víš!! Ty na nás s policajtama a ještě se budeme kamarádíčkovat. To ho naštvalo natolik, že na nás začal dělat obscénní gesta přímo před policejní hlídkou. Prý to dělá pro svůj národ. Policajti se nám za něj začali omlouvat. 

 Ujímá se nás jeden přihlížející chlapík a objíždí s námi parkoviště. Končíme s nabídkou parkování za 400 Kč za noc. Chlapík sám neví, kde bude parkovat. Všechna parkoviště v Dillí mají být vyklizená. Něco co si nedokážeme ani ve snu představit. Co se bude dít se všemi těmi auty je ve hvězdách. Pro nás je to ještě horší než pro místní. Tukan prostě na ulici zůstat nemůže. S tím, že je totálně odlišný by do 10 minut přijela protiteroristická jednotka. Nakonec se nám podařilo díky jednomu tuktukářovi zaparkovat téměř v centru města u Connaught place. Na parkovišti, které sice má být také vyklizené, ale chlapíci si s tím nějak poradí. Chtějí za dvě noci asi 270 Kč. Nic lepšího prostě neseženeme.

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Odběr novinek

Souhlasím se zasíláním novinek